Zahájení školního roku

Ve čtvrtek 1. září nám začal nový školní rok. V tento den jsme se jen přivítali ve škole a děti si ještě utíkaly domů užít volnější den. V pátek už jsme se všichni školou povinní sešli v sedm hodin na autobusové zastávce a vyrazili do Králík. Po křížové cestě jsme vystoupali ke klášteru, kde nás čekaly krásné výhledy do okolí. Počasí nám velmi přálo a bylo vidět daleko, široko. Po svačině jsme došli k rozhledně Val a mnozí z nás vystoupali až nahoru. Viděli jsme Praděd, Kralický Sněžník, stezku a visutý most na Dolní Moravě, Suchý vrch, Bukovou horu. Pak nás čekal pohodový sestup z Hedeče zpět do Králík po zelené turistické značce – Hraběcí stezce. Cestou si děti stihly nasbírat maliny, borůvky a ostružiny. Všichni zaslouží pochvalu za zdárně zvládnutý výšlap, nikdo si nestěžoval na bolavé nožičky a byl čas na povídání o prázdninách, které všem tak rychle utekly.

Markéta Kaňková