Uspávání berušky akce MŠ a ZŠ

Beruško, půjč mi jednu tečku… Tak nějak to asi mohlo vypadat na louce, kde žila byla jedna moc hodná Beruška, která pomáhala, komu mohla a bývala by se celá rozdala, až jednoho dne zjistila, že rozpůjčovala všechny svoje tečky.

Blížila se zima a Beruška bez teček nemohla jít spát jako ostatní berušky. A tak se rozhodla, že si na školkovou zahradu pozve děti, aby jí s hledáním půjčených teček pomohly.

V úterý 26. října, hned jak se sešeřilo, se na zahradě sešlo tolik dětí s lampiónky, že je nešlo ani spočítat. Beruška si je všechny označila kouzelným razítkem, aby se jí po cestě nepoztrácely, a společně se vydaly hledat ztracené tečky.

Světýlka koupená i doma vyrobená jim nádherně osvětlovala cestu. Netrvalo dlouho a děti s Beruškou potkaly první berušku, která měla jednu tečku navíc. Za splnění úkolu ji ovšem vrátila naší smutné Berušce na krovky. A hned za rožkem byla další a pak další a další, a než děti došly zpátky ke školce, potkaly jich celkem šest.

Jenže Berušce pořád jedna tečka chyběla. A v tom ji uviděly! Ze zahrady na ně vykukovala sedmá beruška a nabídla jim, že když jí děti zazpívají nějakou hezkou písničku, dá jim poslední zbývající tečku, díky které bude Beruška opět sedmitečná a bude se moci konečně uložit ke spánku jako ostatní.

Děti hravě úkol splnily, beruška se jim odměnila a pak už si všichni spokojeně popřáli: „Dobrou noc.“ foto zde