Tajný výlet ke Dni dětí 1. 6. 2023

Informace a foto zde:

Každý rok se pro děti v základní i mateřské škole snažíme ke Dni dětí vymyslet zábavné dopoledne plné her a soutěží. Pro letošní rok jsme však dětem připravili jiné překvapení – tajný výlet. Ani rodiče do poslední chvíle netušili, kam s dětmi pojedeme. Všichni obdrželi pouze informace o časech odjezdu a příjezdu, jak dlouho pojedeme a co si mají vzít s sebou. V den D jsme nasedli do autobusu a vyrazili jsme. Cesta nám rychle ubíhala, neboť děti vymýšlely a kam asi jedeme. Zastavili jsme na brněnském výstavišti a před námi se tyčila cedule s obrázky a nápisem Šmoulové. Ano, náš tajný výlet byla šmoulí vesnice, která má podobu dobrodružné výpravy s cílem zachránit ji a kouzelný les. Děti měly možnost vyzkoušet si virtuální brýle, překonávaly různé překážky v podobě skluzavek, prolézaček, houpání na laně, skákání do peřin, plnily drobné úkoly, které po cestě vesnicí potkávaly…..ani tři hodiny nám nestačili k tomu, abychom vyzkoušeli vše, co šmoulí svět nabízí. Děti za to, že přijely zachránit vesnici a kouzelný les, obdržely po překonání dobrodružné výpravy diplom a časopis. Spokojenost a nadšení, která z nich vyzařovala je pro nás největší odměnou.