Světový den první pomoci 5.9. 2023

Informace zde a foto:

Jak loňský rok, tak i letošní pořádal oblastní spolek Českého červeného kříže Ústí nad Orlicí spolu s ostatními složkami Integrovaného záchranného systému Světový den první pomoci v Lanškrouně na náměstí. Tato akce je pořádána, aby se děti ale i dospělí naučili předcházet poraněním či naopak uměli dokázat reagovat na úraz a poskytnout adekvátní první pomoc, uměli požádat o pomoc, dokázali předvídat situace ohrožující zdraví a život, uměli rozpoznat nebezpečí venku, v dopravě, na hřištích i doma. Každá integrovaná složka měla svá stanoviště, které jsme s dětmi procházeli. Na každém stanovišti byla jiná podívaná. U městské policie jsme si s dětmi prohlédli nástroje, se kterými odchytávají pejsky, kočičky i ptáčky. Též nám ukázali radar, se kterým chytají řidiče překračující povolenou rychlost. Vodní záchranáři děti pustili na jejich záchranný člun a nechali děti zmáčknout na knoflík, kterým spustily houkačku.  U hasičů si vyzkoušely helmy, spojovaly hadice a posadily se do jejich auta. Poté se děti staly malými záchranáři. Na figurínách si vyzkoušely resuscitaci miminka, teenagera a jak ošetřit úrazy. Obvazovaly popáleniny, řezné rány a otevřenou zlomeninu. Abychom využili čas, který nám zbýval do odjezdu, zašli jsme s dětmi na dětské a hřiště a za tímto skvělým zážitkem tak udělaly sladkou tečku. Dětem se na Světovém dni první pomoci velice líbilo, a tak pokud se tato akce bude konat příští rok, určitě s nimi opět vyrazíme.