Preventivní program „Zdravá 5“

Informace foto zde:

Dne 6. 12. 2023 k nám přijela návštěva z projektu Zdravá pětka. Navštívila nás paní Hedvika s jejími maňáskovými kamarády Bájou a Péťou. Program byl zaměřen na zdravé stravování, dělení zdravých – tělu prospěšných jídel a naopak jídel, která našemu tělu spíše škodí. Děti si na začátku zahrály na vláček projíždějící přes semafory, nakoupily si v obchodě potraviny, které následně roztřídily na edukační plakát na zdravé a nezdravé. Povídaly si s maňásky, které potraviny jsou nám prospěšné a proč, zatančily si na písničku o mrkvičce, rozdělily potraviny, které patří do ledničky a které stačí mít ve špajzu. Na rozloučenou děti dostaly do třídy tašku ovoce, knížku s pohádkami o zdraví, CD s písničkami a také obrázky a samolepky. Vše bylo podáno zábavnou formou, při které se děti nenudily a odnesly si z něj mnoho užitečných poznatků o zdraví a zdravém životním stylu.