Podzim ve ŠD

Podzim ve školní družině

Začátkem září všem dětem začal nový školní rok a s ním nové povinnosti a noví kamarádi. I my jsme ve školní družině přivítali nové prvňáčky a navzájem se seznámili. Prvňáčkům se všichni snažíme pomáhat a učíme je našim pravidlům společného soužití. Naše družina je vlastně jedna velká rodina. Nejsnáze se však děti seznamují pomocí her a společných činností. Hrajeme proto hry ve družině, tělocvičně, na zahradě i na hřišti. Jedno krásné teplé odpoledne jsme vyrazili i do nedalekého lesa a vyráběli tam podzimní skřítky z materiálu, který nám les poskytl. Skřítky jsme si pak v lese vzájemně schovávali a hledali. Cestou z lesa jsme sbírali šípky, které děti ve škole kreslily a pan kuchař nám z nich druhý den uvařil výborný čaj plný vitamínů. Podzimníčky i výkresy jsme ve škole vystavili.

Další naší vydařenou činností byla výroba levandulových svícnů. Naše školní zahrada nám poskytla velké množství voňavých levandulí, které jsme usušili a vyrobili z nich v zahradním altánu krásné podzimní skleničky na čajové svíčky. Blížící se podzim nás svými barvami inspiruje. Při tvorbě využíváme různé druhy výtvarných technik i materiálů. Vytvořili jsme například koláže s houbami, zapouštěli podzimní barvy a zdobili je různými tvary listů. Malovali i tiskali jsme jeřabiny. Kreslili pavoučí sítě a do nich vyráběli pavoučky. Svět kolem nás se snažíme vnímat všemi smysly a hlavně si každý den co nejlépe užít.

Skalická Kamila

Foto zde:https://photos.app.goo.gl/sMoYEmodTjqe4kL1A