MŠ Projížďka na koních u paní Lahodné 8. 6. 2023

foto zde:

Při povídání si s dětmi o tom, jaké povolání dělají lidé, jsme narazili i na povolání farmáře. Copak asi takový farmář dělá? Zjistili jsme, že se může starat o rostlinky nebo o zvířátka. O jaká zvířátka? Kde je u nás v Horních Heřmanicích můžeme vidět? Paní Ladná provozuje jezdecký kroužek pro děti a tak jsme ji oslovili, zda bychom se mohly s dětmi přijít na koníčky podívat a případně se povozit. Byla velice ochotná a 8. 6. 2023 jsme se s dětmi za koníčky vydali. Nesli jsme jim dobrůtky, které jsme mohli koníkům hned dát. Poté nás čekalo překvapení. „Chcete se děti svést? Tak to si ale musíme koníčky nejprve vyhřebelcovat, vyškrábnout kopyta, osedlat a pak teprve sednout do sedla.“ Děti se úkolu bez přemýšlení chopily, koníky připravily k jízdě a odměnou bylo svezení. Na úplný závěr děti koníkům nakreslily křídou na silnici obrázek a domluvily se s paní Lahodnou na další projížďce. Paní Lahodné tímto velice děkujeme.