Mikulášská nadílka

Celý týden jsme si v naší školce povídali o Mikuláši a čertech, vyráběli jsme a plnili různé úkoly s čertovskou tematikou.
V pátek 4. 12. 2020 se naše třída proměnila v čertovské peklo. Od rána sem přicházeli malí čertíci a andílci. V pekle vládla velmi přátelská atmosféra. Hrálo se, zpívalo, tančilo okolo pekelného ohně. Úsměv na tváři dětem trochu ztuhl, když se za dveřmi ozvalo zacinkání zvonečku. Že by k nám opravdu zavítala tak vzácná návštěva? Dveře se otevřely a v nich stál Mikuláš, anděl i čerti. Pekelníci byli sice jen dva, ale spolu s Mikulášem a andělem dokázali dětem nahnat strach. Některé děti se bály, jiné se tvářily statečně, přednést básničku ale zvládly všechny. Za odměnu dostali všichni balíček plný sladkostí a vitamínů. Děti Mikulášovi slíbily, že se polepší v dojídání obědů, svačin a nebeská návštěva se mohla odebrat o patro výše ke školákům.
foto zde

Veronika Kuncová DiS.