Měsíc knihy návštěva knihovny Lanškroun 14. 3. 2023

Info a foto zde:

Měsíc březen je známý nejen jako měsíc, ve kterém začíná jaro, ale také jako měsíc knihy. I my tento měsíc odstartovali tématem „Já čtenář „, kdy se děti seznámily s různými pohádkami, ale i s tím, jak se kniha vyrábí, kde se vyrábí a s různými druhy knih. Říkali jsme si jaký je rozdíl mezi knihovnou a knihkupectví. Aby naše představy byly ucelenější a kompletnější navštívili jsme městskou knihovnu v Lanškrouně. S úsměvem nás přivítaly dvě paní knihovnice, které nás po celou dobu provázely a byly nám k dispozici. Na úvod nám ukázaly dětské oddělení, regály, kde si děti mohou knížky půjčit. Knížky, které jsou pro ně vhodné a kam je po prohlédnutí mají vrátit. Dále následovalo krátké povídání o knihách, kde si děti zopakovaly a rozšířily znalosti nabyté ve školce. Bylo nám ukázáno spousty zajímavých knih, různého provedení například: knihy s lupou, s baterkou, s brýlemi, knihy hmatové, 3D knihy, knihy doplněné zvuky, ale i knihy svítící, klasické. Všechny tyto knihy jsme si mohli důkladně prohlédnout a seznámit se s nimi. Ve volném čase si děti pohrály s hračkami, které v knihovně též půjčují. Také si zahrály dřevěné pexeso, které zdobí vstup do knihovny. Na závěr nám paní knihovnice přečetla dvě krásné pohádky „O nenažrané koze“ a „Kamil neumí létat“. Na památku děti dostaly krásnou záložku do knížky ilustrovanou Veronikou Balcarovou. Výlet do knihovny se dětem velmi líbil a už se těší na další návštěvu.