Lyžařský výcvik 22. – 26. 1. 2024

foto zde:

MÍSTO KONÁNÍ:

LV se bude konat v dětském skiparku Amálka a následně v celém resortu DM. Výcvik proběhne v době 8:45 – 12:15. Děti budou rozděleny do skupin podle lyžařských dovedností a zkušeností. Začátečníci se budou učit lyžovat v dětském skiparku, ti zdatnější budou lyžovat s instruktorem na větších sjezdovkách. V týdnu si budou děti nechávat lyže a boty v místě konání LV. Do druhého dne zajistí organizátoři vysušení bot. Během výcviku mají děti k dispozici teplý čaj a dostanou svačinu. Děti si s sebou mohou vzít nějakou sladkost (sušenku, oplatek). Toalety se nacházejí v areálu.

ODJEZD:

v 7:15 od školy.
Prosíme, pokud to bude možné, přineste lyže do školy již během pátku 19. 1. do 15:00. Připravili bychom si je na pondělní nakládání do autobusu, aby to bylo v pondělí ráno rychlejší.
Nejlépe je dát lyže i hůlky do vaku nebo je svázat k sobě. Lyže viditelně označte a ukažte dětem, jak je mají označené, aby si je v pátek při odjezdu bezpečně poznaly. V batohu nebo v tašce můžete přinést i lyžařské boty a helmu.
Pokud se chystáte o víkendu na lyžování, prosíme v pondělí mít připravené lyže na převoz a označené. Děkujeme.
Děti, které si budou půjčovat lyže, napište prosím na lísteček výšku a váhu dítěte a velikost bot.

NÁVRAT:

předpokládaný příjezd ve 13:15 ke škole. Děti půjdou na oběd a pak domů nebo mohou zůstat v MŠ do 15. 30 hodin.

NEZAPOMENOUT:

oblečte dětem teplé spodní oblečení (ne punčocháče). Do batůžku dejte navíc ponožky, do kterých se děti mohou na cestu zpět převléknout, kdyby propotily ty, ve kterých lyžují. Dejte dětem rukavice vhodné na lyžování (ne pletené). Pletené přibalte dětem do batůžku, kdyby jim byla zima na ruce, vezmou si je pod lyžařské rukavice. Nezapomeňte PŘILBU!, papírové kapesníčky a drobné peníze na útratu v místním kiosku.

CENA:

LV stojí 3 490,- Kč (2 490,- + 1 000,- příspěvek obce). Je zde zahrnuto: výuka, doprava, pitný režim, svačina, skipas. V ceně není půjčovné lyžařské výstroje (1 000,- Kč). Zjistěte si, zda váš zaměstnavatel přispívá na tyto aktivity dětí. Další možností je pojišťovna, ale záleží, kde jste pojištěni. Obec dětem, které pojedou na lyžařský výcvik, přispívá částkou 1 000,- Kč.

Článek o lyžařském výcviku

V týdnu od 22. do 26. ledna 2024 probíhal na Dolní Moravě lyžařský kurz, kterého se zúčastnilo 5 dětí z mateřské školy a 17 dětí ze základní školy. Každé ráno nás u školy naložil autobus a společně se žichlínskou školou jsme dojeli na místo. Vždy na děti čekali instruktoři, kteří jim pomohli obléknout boty, helmu a poté se společně s nimi a s maskotem Mamutem rozhýbali. Následovalo rozdělení do družstev dle lyžařských dovedností a vyrazilo se na svahy. Děti, které byly na lyžích poprvé, se nejprve učily odrážet s jednou lyží na noze, vyšlapávat kopec, zvládat plužit, otáčet se na lyžích, zvednout se ze země. Poté se přesunuly na pás a začaly se učit zatáčet. V prvních dnech se pro některé děti zdálo nemožné se vše naučit. Avšak v závěru týdne už všichni bravurně a téměř beze strachu sjížděli kopec, dokonce i zvládli vyjet na pomě. Děti, které již lyžovat uměly, si své dovednosti zdokonalovaly na velkých sjezdovkách, a dokonce projely trail, který je převážně určen pro horská kola. V pátek se nesl v duchu závodu ve slalomu, a ač byli pro závodníky připraveny stupně vítězů, ve finále byli vítězové všichni, kteří odvážně projeli danou trasu. Domů si děti odvážely diplomy, medaile a spoustu společných zážitků.