Lyžařský výcvik Dolní Morava 2023 ZŠ a MŠ

Čtvrtý lednový týden nás čekal lyžařský výcvik na Dolní Moravě. Ze školy se zúčastnily téměř všechny děti a přidalo se i pět dětí ze školky. Každé ráno jsme naskočili do autobusu a spolu se školou ze Žichlínka jsme vyrazili vstříc lyžařskému dobrodružství. V pondělí ráno byly děti prověřeny instruktory, kteří si je rozdělili do družstev. Nejlepší lyžaři vyrazili již v pondělí brázdit místní sjezdovky. Začátečníci se učili v lyžařském areálu Amálka sjíždět malý kopeček a brzdit. Komu se to podařilo mohl jít na pás a sjíždět kopec větší. Dalším krokem byl vlek „poma“, a když se naučili jezdit na tomto vleku, mohly děti vyjet sedačkovou lanovkou až k chatě Slaměnka a pak ještě výš na vrchol Slamník. Některé dny to byl nádherný pohled do údolí plného mlhy a děti se nahoře „topily“ ve slunečním svitu. Nejstatečnější byly děti ze školky a začátečníci ze školy. Někteří stáli v pondělí poprvé na lyžích a na konci týdne dokázali sjet elegantně kopce místního areálu. Ostatní pilovali svoje obloučky a styl jízdy.

V páteční závěrečný den se mohli přijet podívat na své ratolesti rodiče a zhodnotit jejich výkony. Děti se jim předvedly při závěrečných závodech. Byly rozdány ceny, diplomy a rozloučili jsme se s Dolní Moravou. Všichni byli spokojeni a již teď se těší na další rok.

Foto zde