Krmítka pro ptáčky

Po odchodu Mikuláše, anděla a čertice se už s dětmi nedalo moc pracovat na novém učivu 😉, a proto jsme se rozhodli vrhnout na rukodělné práce. Pan Vladimír Mejta si pro děti připravil „skládačku“ na ptačí krmítko. Pod jeho vedením pracovaly děti ve skupinkách na svém krmítku. Brousily, měřily, stloukaly, naštěstí se netrefily do vlastního palce. Nutno říci, že všechna krmítka se podařila a ptáčci budou mít na školní zahradě kam létat na slunečnici a jiné pochutiny.

Děti však nedělaly jen krmítka, ale také se o ptáčcích něco naučily a hlavně poznávaly, kteří ptáci na krmítka v zimě létají. Některé si namalovaly, vystříhaly a můžete si je prohlédnout ve vchodu do školy na našem krmítku. Dalším doprovodnou aktivitou bylo vyrábění pro maminky domů, aby si mohly také navodit blížící se vánoční atmosféru.

Děkuji všem učitelkám, asistentkám a panu Mejtovi za akci krmítka. Náš dík patří také panu Andrlovi nejen za akci Mikuláš, ale také za vedení sportovního kroužku.

Na závěr mi dovolte popřát Vám Vánoce plné pohody a pokoje a do roku 2023 pevné zdraví, štěstí a lásku.

Markéta Kaňková