Koledování vesnicí „Tři králové“

Informace a foto zde:

Koledování tří králů

Všichni z nás známe příběh o Kašparovi, Melicharovi a Baltazarovi a ani ve školce tomu není jinak. První týden v lednu se děti seznamovaly s těmito mudrci. Na mapě jsme si ukázali, odkud a kam králové šli. Poté si v koutku kostky děti postavily betlém a pomocí provázků měřily vzdálenost. Zjišťovaly, který král to měl nejblíže a který nejdále. Také jsme si povídali o kometě, jež se v den narození Ježíška objevila na obloze a v koutku ateliér si ji děti nakreslily. V koutku manipulační činnosti a písmena si natiskly tiskátky jména králů, vybarvily jejich postavu a vyrobily si korunu na páteční koledování vesnicí. Konečně tu byl pátek. Děti se proměnily v krále a vydaly se na putování vesnicí. Navštívily místní Konzum, obecní úřad, poštu, rodinu Nunových, Krobotových a Andrlových. Zazpívaly jim koledu „My tři králové“, předaly přáníčko a za své umění dostaly bohatou koledu v podobě ovoce, bonbónů, pexesa, omalovánek a čokolády. Všem, které jsme s dětmi mohli navštívit, tímto moc děkujeme nejen za možnost přijít, ale i za nadílku, kterou dětem dali.