Jak nás navštívili hasiči

Ve středu 9. 6. 2021 byl krásný slunečný den a naši školu a školku navštívili profesionální hasiči z Lanškrouna. Děti si prohlédly jejich auto, vyzkoušely si hasičský postroj i helmu. Velký zájem byl o vakuové lehátko, na kterém jsme společnými silami znehybnili „zraněnou“ paní učitelku. Dozvěděli jsme se hodně zajímavých informací např., že hasiči při výjezdu opravdu sjíždí po tyči, a že při výjezdu mají pouhé 2 minuty na to, aby se ustrojili a naskočili do auta, které odjíždí do terénu. Na závěr všechny děti prošly hasičským autem a byly pozvány „v přístupnější době“ do zbrojnice v Lanškrouně. My jim tímto děkujeme za pozvání a za prima dopoledne.

Markéta Drábková

Fotky zde: