Exkurze vlakové nádraží Česká Třebová 27. 6. 2023

Dne 27. 6. 2023 jsme měli naplánovaný výlet do České Třebové. A jak jinak jet do České Třebové než vlakem. Počasí bylo trochu pochmurné, ale my jsme byli natěšení a náladu nám to nepokazilo. Do Lanškrouna nás přivezl autobus a z autobusového nádraží jsme rychle chvátali na vláček. Ve vlaku jsme si sedli na sedadla a čekali, až přijde pan průvodčí zkontrolovat jízdenky. Krom jízdenek nás i trochu vyzkoušel. Ptal se dětí, kam jedou, odkud jsou, jestli chodí do školy nebo do školky a jestli je paní učitelky nezlobí. Cesta nám rychle utekla a za chvíli jsme vystupovali na nádraží, kde bylo spoustu lidí, proto jsme museli dávat pozor, abychom se neztratili. A co by to bylo za výlet bez procházky? Z vlakového nádraží jsme se vydali na náměstí, kde na nás čekalo překvapení v podobě zmrzliny. Když jsme si trochu odpočinuli a všichni dolízali zmrzlinu, vydali jsme se zpátky na vlakové nádraží. Měli jsme ještě chvíli čas, než nám přijel vlak, a tak jsme si nádraží prohlédli, zjistili, kde se kupují jízdenky, k čemu jsou svítící tabule nad schodištěm a třeba i to kde jsou záchody. Cestou zpátky jsme museli přestoupit na druhý vlak v Rudolticích, který nás dovezl do Lanškrouna, a z Lanškrouna jsme zase jeli autobusem zpátky do školky na obídek. Celý výlet byl moc fajn a těšíme se, až zase pojedeme vláčkem. Informace zde: