Environmentální program „půda“

Informace a foto zde:

21. 2. 2024 proběhl ve školce environmentální program“ Půda aneb, jak se žije žížalám“. Děti se seznámily s živočichy a rostlinami, které potřebují k životu půdu. Většina živočichů, kteří byli do mš přivezeni, byla v plyšové podobě nebo v knize, ale dva druhy živočichů – žížalu a ponravu chrousta, měly možnost vidět živé. Žížaly byly přivezeny ve vermikompostéru. Děti se dozvěděly, že tento kompostér můžeme mít doma v kuchyni. Žížaly, které tam žijí, zpracovávají zbytky zeleniny a ovoce, skořápky od vajíček, lógr, čaj… a proměňují je na půdu (humus). Velkým zážitkem pro děti bylo, že si odvážné děti nechaly dát žížalu a ponravu chrousta na dlaň. Ostatní plyšové živočichy si děti mohly též osahat. Rostliny – bylinky (levanduli, mátu, meduňku, šalvěj…), které rostou v půdě, byly v nasušené podobě a děti je rozeznávaly čichem.  Na závěr si zasadily semínko levandule, o které se budou ve třídě starat a pozorovat, jak roste.