Družstevní slavnosti 15. 9. 2023

informace zde a foto:

V pátek 15. 9. 2023 jsme se školkou vydali na Družstevní slavnosti do Žichlínku. Sluníčko nám krásně svítilo a tak nám ani nevadilo, že jsme v Lanškrouně museli přestupovat na druhý autobus. Když jsme přijeli, přivítali nás u vrat obří Křemílek s Vochomůrkou, kteří byli postaveni z balíků slámy, dřevěná kravička a spoustu dalších zvířátek  z pneumatik. Následně nás přivítala paní, která nám dala potřebné instrukce k úspěšnému splnění všech úkolů. Museli jsme proběhnout slámovým tunelem, balíkové bludištěm, převést pytel zrní, poskládat obrázek krávy a prasáka, vybarvit omalovánku, roztřídit kroužky podle barviček, házet kroužky na tyčky, puzzle a svést se traktorem ke kravínu, kde na nás čekaly kravičky, které jsme mohli nakrmit. Po splnění všech úkolů jsme se občerstvili párkem v rohlíku a limonádou. A protože jsme všechno splnili na výbornou, dostali jsme zelený batůžek, omalovánku a pastelky. Po náročném dopoledni jsme cestou zpátky do školky skoro všichni usnuli v autobuse. Chtěli bychom poděkovat ZOD Žichlínek za pozvání a uspořádání této akce. Exkurze se nám moc líbila a už se těšíme na příští rok, že si jí zopakujeme.