Dopravní výchova

Nejen dospělí, ale i děti by měly znát základní pravidla silničního provozu, proto jsme se s dětmi formou her učily písničky, říkanky, poznávaly dopravní prostředky, značky…. Zábavnou formou si zahrály na semafor, na zloděje a policisty a svými obrázky vyzdobily šatnu. Jak se chováme na silnici? To vše děti učila nejen paní učitelka, ale také policisté  na dopravním hřišti v Lanškrouně. Děti se setkaly s opravdovými semafory pro auta, vlaky i chodce, značky dej přednost v jízdě, kruhový objezd, hlavní silnice…Děti byly moc šikovné a opravu se jim dařilo pravidla dodržovat. Pro velké nadšení dětí dopravní hřiště v Lanškrouně určitě opět navštívíme.

V Rámci dopravní výchovy jsme se s dětmi vydali na výlet do České Třebové, a to dvěma dopravními prostředky. Autobusem, na který jsou děti zvyklé, neboť s ním jezdíme na různé akce do Lanškrouna a vlakem. Pro většinu dětí bylo cestování vlakem velkým zážitkem, neboť jely vlakem poprvé. Děti si cestu neskutečně užívaly. Při kontrole lístků paní průvodčí všem dětem půjčila své kleště a děti si samy štíply lístek. Po příjezdu do České Třebové nás čekal další zážitek – eskalátor. Všechny děti našly odvahu a svezly se na něm. Sladkou tečkou na závěr byla zmrzlina, která všechny ochladila a prohloubila zážitek z tohoto výletu. foto zde