Divadlo JOJO 12. 10. 2023

Informace a foto zde:

Mášenka a medvědi

Ve čtvrtek 12. 10. 2023 k nám do školky zavítala moc příjemná návštěva. Kdo? No přece divadlo JOJO se svojí pohádkou Mášenka a medvědi. Než se divadelnice přichystaly, zazpívali jsme si společně se školáky pár písniček. Hned na začátku představení nás místo přivítání polekal šramot, dupot a třískání nádobí. To v kuchyni skotačila Máša, která chtěla pomáhat mamince. Za chvíli zas vzduchem létaly mrkve – Mášenka pomáhala tatínkovi na zahrádce. Když usoudila, že už doma pomohla dost, vydala se na procházku do lesa. Svým zbrklým chováním plašila všechna lesní zvířátka, houbičkám pošlapala klobouky, mravenčíkům pobořila mraveniště a moc se divila, že před ní všichni utíkají a schovávají se. Jak si tak dusala lesem, viděla to paní Větru se svojí sestřičkou Bouřkou. Rozhodly se, že dají Mášence trošičku za vyučenou, proletí se s ní po okolí a někde ji vyklopí. Máša dopadla před dřevěnou chaloupkou, neznámo kde. Z chaloupky se linula nádherná vůně krupicové kaše. Mášence po tom letu vyhládlo, a tak vpadla do chaloupky a všechnu kaši slupla. Samou únavou se natáhla do jedné ze tří postýlek a usnula. Za nedlouho se domů vrátila medvědí rodinka s malým medvídkem Mišutkou. Když uviděli ten nepořádek, byli zprvu rozzlobeni. Máma medvědice Mášence vyhubovala, ale Mášenka se omluvila a slíbila, že už to víckrát neudělá. S Mišutkou se skamarádili a šli si ven hrát. Mášenka ho naučila hru na schovávanou a Mišutka, když vyděl jak je zbrklá a splašená, naučil ji i děti hru na stromy. Medvídek Máše ukázal, že když nebude takový hrom do police, nebudou se jí lesní zvířátka bát a bude si je moci i prohlédnout. Když se Mášenka vypravila domů, značila si společně s medvídkem cestu, aby k sobě trefili a mohli si spolu zase zítra hrát.

Pohádka se nám moc líbila. Divadelnice zábavnou formou dětem ukázaly, jak se chovat v lese a děti do děje krásně zapojovaly. Už se těšíme na další návštěvu a na novou Rampouchovou pohádkou.