Divadlo JOJO 1. 2. 2023

informace zde

O nezbedných kůzlátkách.

Dne 1. 2. 2023 nás navštívilo divadlo JOJO. Mrazivý a pochmurný den nám rozzářilo pohádkou O nezbedných kůzlátkách.

Pohádkou nás provázel Vlk, který měl tuze velký hlad a hledal, co by si tak mohl dát k snědku. Bloudil lesem a potkával různé věci a rostliny, až najednou narazil na Muchomůrku. Děti Vlkovi poradily, aby ji nejedl, že by ho potom bolelo bříško. I přestože Vlk Muchomůrku nesnědl, špatně mu poradila, aby se šel najíst do nedaleké vesnice. Vlk nejdříve nechtěl, ale Muchomůrka ho nakonec přesvědčila.

U první chaloupky ho vyhnal velký pes, tak pokračoval dál. Už z dálky slyšel, jak se neposedná kůzlátka dohadují, perou a odmlouvají mamince. To byla ta pravá chaloupka pro něj. Maminka se zrovna chystala do města pro zelí, a tak si Vlk řekl, že se v přestrojení do chaloupky podívá a kůzlátka sní. Ale kůzlátka nebyla hloupá a Vlk musel podstoupit spoustu přeměn a některé byli i bolestivé, aby mu kůzlátka uvěřila, že je to jejich maminka. I když se Vlk do chaloupky dostal, naštěstí se nic zlého nestal, protože se maminka vrátila v čas domů. Vlk za trest musel uklidit celý kozí domeček. Koza ho pak hnala, až k rybníku do kterého ho trkla. Kůzlátka, ta byla potrestaná tím, jak se vyděsila. A co se stalo s topícím se vlkem? Měl veliké štěstí, že šel zrovna okolo pan doktor, který ho z vody vytáhnul a zachránil. Na oplátku u něj Vlk zůstal ve službě.

Pohádka dobře dopadla a děti z ní byly nadšené. Opět byly vtaženy do děje a mohly se zapojit do hraní s divadelnicemi.  Moc se těšíme na další představení divadla JOJO, které proběhne v březnu a nese název Trampoty čarodějnice Čarymůry.