Cesta do pravěku

Ve středu 29. září k nám do školy a do školky přijel pan Milan Skalický ze Sopotnice. Pan Skalický je geolog a provedl nás dějinami země od velkého třesku, přes prvohory až téměř po současnost. Poznali jsme, jak vznikal život na zemi, seznámili jsme se se zvířaty charakteristickými pro jednotlivá geologická období a také s činností pračlověka. Celé povídání bylo doplněné ukázkami zkamenělin – a že má pan Skalický velmi rozsáhlou sbírku napříč všemi obdobími historie Země. Viděli jsme zkameněliny trilobitů, schránky prastarých živočichů, zkamenělé rostliny a dřeviny. Ukázal nám zuby vyhynulých zvířat, kosterní pozůstatky a mnoho dalšího. Pro děti bylo určitě zajímavé odlévání sádrového trilobita, kterého si mohly odnést domů. Poznaly mnoho nového z historie naší Země a jistě načerpané poznatky použijí ve svém dalším studiu.

Markéta Kaňková