Bruslení v Lanškrouně

Informace a foto zde:

Dva lednové a dva únorové pátky se děti z MŠ účastnily ledního bruslení ve sportovní hale B. Modrého v Lanškrouně. Tři cesty do Lanškrouna děti absolvovaly autobusem a cestu po Lanškrouně pěšky, avšak poslední únorový pátek nám počasí nepřálo, tak se děti měly možnost svést obecním hasičským autem a mít tak další zážitek. Po příchodu na sportovní halu si děti vypůjčily brusle a helmy, nabraly síly u svačiny a vyrazily na led. Nejdříve si s pomocnými hrazdičkami vyzkoušely, co takový led dovede a jak klouže. Brzy však získaly jistotu a některé po chvilce oporu ani nepotřebovaly. Děti si zkoušely projíždět pod překážkou, sbírat puky a převážet je z místa na místo. Jezdit ve dvojicích, objíždět různé překážky a ty odvážnější si nakonec zahrály hokej. Během bruslení jsme dělali pauzy, kdy si děti měly možnost koupit něco na zub v místním automatu a odpočinout si. Všechny děti byly moc šikovné a bruslení je bavilo. Budeme se těšit zase za rok.