9. 9. 2022 Divadlo v MŠ

informace zde

Dne 9. 9. 2022 do mateřské školky zavítalo divadlo JOJO. Po velkých prázdninách si pro nás připravilo pohádkou „Ze psí boudy“. Celou pohádkou nás prováděl pejsek Baryk, který vyprávěl zážitky ze svých prázdnin. Nedříve vypomáhal na statku, kde hlídal zvířátka. Chodil lesem, kde potkával nové lesní tvory, až najednou narazil na starou nemocnou sovu, která k uzdravení potřebovala zlaté listí z kouzelného dubu. Pejsek se společně s námi vydal na cestu. Za krátkou chvíli dorazil ke kouzelnému dubu, kde ho přivítali kosáci, kteří mu vyprávěli o zmizelé princezně a zlém červovi, jménem Orgoj Chorchoj, který sedí na vodním pramenu a nejen jejich strom nemá dostatek vody, pomalu chřadne a zlaté listí z něj opadává. Pejsek se společně s dětmi poradil o tom, jak odlákat Orgoje. Děti odvedly červovu pozornost tím, že pískaly jako myšky a pejsek mu mezitím sebral jeho zdroj energie. Jakmile červ neměl dost síly, stal se z něj papírový drak, kterého děti odfoukly. Po chvíli se objevila princezna všech pramenů, která byla zakletá právě do červa Orgoje Chorchoje. Princezna poděkovala dětem a pejskovi za vysvobození a poslala pramínky vody do širého okolí, aby zavlažila všechny rostlinky, stromy a napojila zvířátka. Jakmile voda dotekla ke kouzelnému dubu, hned obrostl zlatým listím. Pejsek listí natrhal, donesl sovičce, která omládla, a pak se spokojeně vrátil domů.

Pohádka byla připravená tak, aby zaujala všechny věkové kategorie. Celé divadelní představení doprovázely originální písničky, tanečky, divadelnice nevtíravou technikou zapojovaly děti do děje, ať už otázkami nebo pohybem při písních. Všem se pohádka velmi líbila a už se těšíme na další skvělou pohádku od divadla JOJO. foto zde