Hurvínek a nezvaný host představení v Lanškrouně 15. 5. 2023

Informace a foto zde

Byl deštivý den a děti byly trošičku smutné, že prší. Vyjeli jsme autobusem do Lanškrouna na loutkové divadlo Spejbla a Hurvínka, které neslo název Hurvínek a nezvaný host.

Pod názvem Nezvaný host se ukrýval bacil, který se zakousnul do Hurvínka a ne a ne se ho pusti. Hurvínkovi v posteli byla dlouhá chvíle, ale naštěstí přišla na návštěvu jeho kamarádka Mánička a začala mu předčítat pohádku. Pohádkový příběh byl o princezně z Květového království. Mánička četla tak živě, až se Hurvínkovi zdálo, že se opravdu přenesly do království Květin. V království se seznámili s namyšlenou princeznou a jejím mazlíkem masožravou Cucinkou. Květinové království trápilo velké sucho a tak princezna dětem poručila, aby jí přinesly Modré z nebe, které království mělo zachrání. Aby děti úkol splnily, nechala si jejich pejska Žerika jako rukojmí. Jenže nikdo nevěděl, co to Modré z nebe je. Hurvínek s Máničkou se vydali na cestu, hledat radu, co je to Modré z nebe a kde ho najdou. Při putování prožívali spoustu dobrodružství, seznámili se s Větrem, s panem Mrakem a nakonec i se samotným pánem Pramenů, který jim konečně poradil a pomohl Modré z nebe získat. Děti nakonec přišly na to, že Modré z nebe je přeci „obyčejný“ déšť a že déšť není jen tak obyčejný. Když neprší, je sucho a celá příroda, zvířátka i lidé strádají. V tu chvíli se Hurvínek probudil celý zpocený a zjistil, že se mu to celé jen zdálo. Byl rád, že je ve své posteli a už mu je i o trochu lépe.

Divadlo se dětem velmi líbilo. Cestou do školky si děti sdělovaly zážitky a pocity z divadelního představení, už jim ani nevadilo, že stále prší.