Fotogalerie 2017/2018

O Palečkovi
25. října přijelo do naší školky Divadlo Jojo se svou pohádkou O Palečkovi. Jaká byla pohádka - o tom vypovídají rozjasněné tváře dětí. Byla veselá, napínavá, dobrodružná, hudební. Nejen chamtiví loupežníci se objevili v království a ukradli poklad, také slavní detektivové našli cestu do naší školky. Paleček se narodil chudým rodičům a čekalo ho velké dobrodružství. Putoval lesem, také ho přepadli loupežníci. A zápletka střídala zápletku... Jak to dopadlo? Jako v pohádce!

Marcela Cacková DiS

Babí léto a hrátky v lese


Hurá na Bouzov
V pátek 29. září škola i školka vyrazily na výlet. A kam? No přece na Bouzov a na Trojského koně. Bouzov je 800 let starý hrad. Na přelomu 19. a 20. století ho vlastnil Evžen Habsburský z řádu Německých rytířů. Evžen hrad vykoupil, a protože vyhořel a chátral, nechal hrad obnovit a přestavět. Dnes je jedním z nejkrásnějších hradů u nás. Natáčela se zde pohádka O princezně Jasněnce a létajícím ševci. Dokonce i film Kopretiny pro zámeckou paní.
V podhradí je velký dřevěný Trojský kůň. Hlavu má ve výšce asi 9 metrů. Uvnitř je sice tma, ale je tam příjemně a z hlavy je hezký rozhled. Mohli jsme si tu zkusit střílet z kuše. U koně jsou vystaveny husitské zbraně například houfnice, tarasnice, prak, luk. Postupně nám pan střelmistr předvedl některé z uvedených nástrojů.
Po krásné prožitém dni, jsme spokojeni vyrazili domů.

Viktorka Voglová, 5. ročník

Hoří, hoří, hasiči jedou
V rámci tématu nejstarší děti ze školky jely do Lanškrouna navštívit hasiče profesionály. Více na webu ZDE. Děti se seznamovaly co obnáší práce hasiče. Hledali jsme únikové cesty, nejen z naší budovy. Děti plnily nejrůznější úkoly, malovaly obrázky. V pátek jsme se proměnili v hasiče. Siréna nám oznámila poplach - rychle ustrojit a nachystat. Děti čekaly zajímavé disciplíny. Hodně jsme se nasmáli, fandili, a vyzkoušeli naši obratnost a zručnost.

M. Cacková, DiS

Výstava jiřin a vystoupení našich dětí
Jen nám začal školní rok a už jsme mohli vidět vystupovat děti na místní akci. Nádherné, pestrobarevné jiřiny, zpěv a tanec.

M. Cacková DiSSVĚTOVÝ DEN PRVNÍ POMOCI v Lanškrouně
Naše škola navštívila v Lanškrouně SVĚTOVÝ DEN PRVNÍ POMOCI. Jedná se o ukázky poskytování první pomoci pro širokou veřejnost (děti, mládež, dospělí občané) na namaskovaných poraněních, dále o soutěže pro děti, možnost vyzkoušet si s instruktorem kardiopulmonální resuscitaci na resuscitačních fantomech, měření krevního tlaku, ale také ukázky vystoupení kynologů se záchranářskými psy, ukázky moderní hasičské techniky, vybavení zdravotnické záchranné služby, ukázky obvazové techniky, maskování poranění apod.
Naše děti se bavily a moc se jim tam líbilo.

Mgr. Markéta Drábková

Noví prvňáčci
Tak se nám 4.9. 2017 zase rozsvítila škola očima nových prvňáčků. Rodiče jim byli oporou a my jsme je přivítali ve třídě, kde se budou učit po celý školní rok 2017-2018. Přivítali jsme Anežku Knápkovou, Slavomíra Koudelku, Tobiase Költö, Tomáše Nuna a sourozence Adama a Matěje Venglovičovi. Přejeme jim mnoho úspěchů, a to nejen ve škole.

Mgr. Markéta Drábková

Výstava jiřin 2017
ČZS Horní Heřmanice uspořádal i letos v kulturním domě tradiční výstavu jiřin od místního pěstitele pana Berana. K vidění letos bylo 150 rozmanitých druhů jiřin, které rozzářily sál svými barvami.
Během víkendu prošlo výstavou okolo tří set návštěvníků, kteří si mohli prohlédnout i sbírku zvonů, panenek a obrázky slečny Žerníčkové. Třem návštěvníkům výstavy se také podařilo odhalit totožnost vystavovaného předmětu a uhodnout jeho váhu. Jednalo se o srdce zvonu vážící 24 kg. Každý z příchozích mohl dát svůj hlas jedné z jiřin, která se mu nejvíce líbila.
V neděli na samém konci výstavy vystoupily také děti ze ZŠ a MŠ se svým krátkým programem. Zatím co děti bavily přítomné hrou, tancem i zpěvem, zahrádkáři pilně sčítali hlasy pro nejkrásnější jiřinu a ta byla nakonec vyhlášena JIŘINOU ROKU 2017.

Děti z mateřské školy na návštěvě u hasičů
Tento týden nás provází téma - HASIČI. Povídáme si o této profesi, malujeme, plníme různé úkoly a rovněž jsme se vydali na exkurzi do Lanškrouna k hasičům, kteří tuto náročnou činnost mají jako své povolání. Ne jeden, hned 5 pánů hasičů se nám věnovalo. Děti byly velmi nadšené. Prohlédly si auta z venku i ze vnitřku. Ukázali nám, co vše je v autě umístěno, v kabině, po stranách auta. Netušili jsme, že je tam toho tolik, a co všechno veze. Ukázali nám, jak se stříhá auto, když dojde k nehodě, jak umístí zraněného do speciálního lehátka. Děti si prohlédly, různé uniformy, vyzkoušely helmy. Prošli jsme opravdu celou "hasičárnu" a tak děti měly možnost vidět, jaké to je trávit tu celý den, a jak rychle - během 2 minut musí být uskutečněn výjezd po oznámení požáru.Ale... netušili jsme, že je tam ještě jeden pán, který sedí v "mozku hasičárny", jak jsme později zjistili a bylo nám vysvětleno proč. Při prohlídce auta a jeho vybavení, spustil tento pán "požární poplach".V nás (mluvím za obě paní učitelky) velmi zatrnulo. "Děcka honem bokem" vyhrkli,v rychlosti to narovnali do auta, začali se strojit a naskákali do auta, otvírala se vrata .... Všichni jsme stáli s otevřenými ústy. A až pak , oznámili, že to udělali pro nás. No páni hasiči, dostali jste nás! Děkujeme, děti měly skvělé dopoledne.

Marcela Cacková DiS.

Začal nám nový školní rok a už slavíme.
Začal nám nový školní rok a už slavíme. Pepíček má narozeniny a Natálka svátek. Popřáli jsme, zazpívali, děti sfoukly svíčky. Mlsali jsme ovoce a bylo nám prima. Děkujeme Pepíčku a Natálko! Ať jste zdraví a stále usměvaví...

NOVINKY